Live 26: Nauka w domu, czyli Skąd czerpać wiedzę?!

nauka_dom_konie_trening_ksiazki_portale

Książki i portale, które chcę Wam polecić

Zapraszam Was w podróż do części mojej jeździeckiej biblioteki. Podzielę się z Wami moimi subiektywnymi odczuciami do omawianych książek i portali, opowiem co w nich cenie, a co nie do końca mi odpowiada, którzy trenerzy towarzyszą mi w mojej własnej edukacji, co biorę z ich pracy a czego unikam. 

Zapraszam do obejrzenie kolejnego Live’a.



KSIĄŻKI O PSYCHOLOGII, ZACHOWANIU I NATURALNYM TRENINGU

„Zachowania koni” – Margit H. Zeitler-Feicht

„Podstawy Treningu Naturalnego” – Katarzyna Ściborowska https://www.alfahorse.pl/

„Ściąga z Osobowości Koni” – Katarzyna Ściborowska

„Wstęp do psychologii koni” – Wilhelm Blendinger

„Czy Twój koń jest Gwiazdowrem?” – Dessa Hockley

„Myśleć jak Koń” – Cherry Hill

„Zrozumieć zwierzę” – Temple Grandin https://templegrandin.com/

„Zwierzęta czynią nas ludźmi” – Temple Grandin

„Myślenie obrazami” – Temple Grandin

KSIĄŻKI O BIOMECHANICE

„Biomechanika ruchu konia dla jeźdźców” – Karin Blignault https://www.equineindaba.com/

„Anatomia i biomechanika ustawienia i wygięcia” – Gerd Heuschmann

„Konia kształtuje jeździec” – Udo Burger / Otto Zietzschmann

„Anatomia i fizjologia w treningu konia” – Gilian Higgins https://www.horsesinsideout.com/

„Biomechanika i trening konia” – Jean-Marie Denoix

„Trenuj z sercem” – Karin Leibbrandt https://www.equicare-plus.com/

KSIĄŻKI DOSIADOWE

„Świadoma jazda konna” – Mary Wanless https://www.mary-wanless.com/

„Świadoma jazda konna w praktyce” – Mary Wanless

„Biomechanika jeźdźca” – Mary Wanless

„Harmonia jeźdźca i konia” – Sally Swift https://www.centeredriding.org/default.aspx

„Dosiad naturalny” – Sally Swift

„Dosiad przepuszczalny” – Natalia Jasicka-Krugiołka https://www.harmonylife.pl/

„Trening dosiadowy” – Natalia Jasicka-Krugiołka

„Równowaga w ruchu” – Susanne von Dietze

KSIĄŻKI OGÓLNOTRENINGOWE

„Ujeżdżenie, naturalnie” – Karen Rohlf https://dressagenaturally.net/

„Wszechstronne szkolenie koni” – Jane Savoie https://www.janesavoie.com/

„Od półparada do zebrania” – Jane Savoie

„Podstawowe szkolenie młodego konia” – Ingrid Klimke https://www.ingrid-klimke.de/

„Cavaletti” – Ingrid Klimke

„Ujeżdżenie” – Stefan M. Radtke https://www.dressurstall-radtke.de/

„Jak lepiej jeździć konno” cz. 1-2-3 – Christoph Hess https://www.christoph-hess.info/

KSIĄŻKI WESTERNOWE

„The Rider’s Guide to Real Collection” – Lynn Palm https://www.lynnpalm.com/

„Your complete guide to Western Dressage” – Lynn Palm

„Dressage the Cowboy Way” – Eitan Beth-Halachmy https://cowboydressageworld.com/

KSIĄŻKI NA MIŁE WIECZORY

„Spartańskie Wychowanie, czyli Dlaczego Pat Parelii ma wąsy” – Irina Kuźmina https://spartanskie-wychowanie.pl/

„The revolution in Horsemanship” – Robert M.Miller / Rick Lamb https://www.robertmmiller.com/

PORTALE SZKOLENIOWE

Alfa Horse – Psychologia & Trening Koni / https://www.alfahorse.pl/

Pozytywne Jeździectwo / https://pozytywnejezdziectwo.pl/

Parelli Savvy Club / https://members.parelli.com/

Dressage Naturally / https://dnc.dressagenaturally.net/

Stacy Westfall / https://stacywestfall.com/

Straightness Training Marijke de Jong / https://www.straightnesstraining.com/

Dressage Training TV Mary Wanless / https://dressagetraining.tv/

Dressage Mentor Jane Savoie / https://www.janesavoie.com/dressage-mentor/

Wehorse / https://www.wehorse.com/en/


ebooki_trening_koni_naturalny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, w celu analizy ruchu na stronie, zapewniania funkcji społecznościowych oraz korzystania z narzędzi marketingowych. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Więcej informacji w Polityce Prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close